Alban Skenderaj - Thirrje E Deshperuar chords

Highlighted       Show chord diagrams
Intro: 
Dm F G 

Dm C Dm C G Dm 

Dm A7 Dm 
Ju kuptoj o njerėz qe kurrė s’ju kanė pranuar 
Gm C Dm 
Ju pranoj o njerėz qe kurrė s’ju kanė dėgjuar 
Dm A7 Dm 
Ju dėgjoj o njerėz qe zėrin ua kanė harruar 
Gm C Dm 
Dhe s’mund t’ju harroj uuuu gjithmonė pėr ju kam pėr te kėnduar 
A Dm A Dm 
Ju dėgjoj , ju kuptoj ju pranoj jo s’ju harroj 
E C F G 
Ju qe bota s’ju gėzon dhe bota ne sofrėn e saj e te pasur 
Njė lug pėr ju se shtoj 
A G D, F G D Dm Dm G G G 
Ju kėndoj zemrėn ju dhuroj uuuuuuuuuuuuu 
Dm G C A 
Thirrje te dėshpėruar askush nuk e dėgjoi askush nuk e pranoj 

Pa nisur pėrfundoi 
Dm G C A 
Libėr i pashkruar askush nuk e shfletoi i lėne ne errėsirė 

Ku pluhuri E mbuloi Dm C Dm C G Dm 
Dm A7 Dm 
Edhe nj jete n edhe ne jete te gjithė luajnė pėr te fituar 
Gm C Dm 
Po veē pėr ju loja pa nisur ka pėrfunduar 
Dm A7 Dm 
Mos hidh njė hap mos hidh njė hap ujku dhembet I ka zbuluar 
Gm C Dm 
Mos hidhni njė hap toka rreth jush ėshtė minuar 
A Dm A Dm 
Ju dėgjoj Ju besoj pasurin mbi varfrin jo se pranoj 
E C F G 
Ju qe fati ju dėnoj dhe bota ne sofrėn e saj e te pasur 

Njė lug pėr ju se shtoj 
Dm G C A 
Thirrje e dėshpėruar askush nuk e dėgjoj askush nuk e pranoj 

Pa nisur pėrfundoi 
Dm G C A 
Libėr i pashkruar askush nuk e shfletoi 
I len ne errėsirė ku pluhuri e mbuloi 
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z