Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Alban Skenderaj - Ata Sy chords

Highlighted       Show chord diagrams
Ata Sy - Alban Skenderaj

Intro: Em Am

Em           Am
Dje i humbur i zhytur nė kėrkim.
Bm            Am
Sot ndihem mė i lumtur, plot me frymėzim, 
Am         C
por kur nata bie un prap kerkoj
F#       Bm
atė zė tė ėmbėl qė zemren tė ma shėroj 

Em         Am
Po kur fati s`tė njeh jo nuk tė troket nė derė
Bm                    D
hmm.. kėshtu e ka kjo jetė pak tė jep e pak tė merr
Am       C
po kur nata bie, unė prap kėrkoj 
F#          Bm
Dy sy qė dhe natėn unė mund ti dalloj

   C
Ata sy 
       G
janė nė c`do vend 
    C
nė c`do hapė 
nė c`do hapsirė 
     G
e nė c`do kėnd

Ref.
  C
Ata sy 
      G
qė i kanė dhėnė 
     D    Bm
ditės diell natės hėnė 
    C    G
po kėt natė bie shi
   C             G
bie lot bie pendim mbi syte e mi 
   C       G     D        Em   
ata sy qė dtė kanė dhenė dashuri tė pa thėnė

Am Em

Em
Koha bėn punėn e saj
Am
i bėn njerizit mė tė fortė
Bm
dhe unė dua qė mendjen ta ndaj
    D
tė trokas nė tjetėr portė

Am       C
po kur nata bie unė prapė kėrkoj
F#             Bm
atė aromė tė ėmbėl qė nga shtrati tė mė zgjojė
Em           Am
mė s`dua tė presė si njė skllavė unė nė liri
Bm           D
dua ti jap vetės shpresė ta kapėrcej ktė histori
Am       C
po kur nata bie heey un prapė kėrkoj 
    B                Bm
dy sy plotė me drit qė dhe natėn s`perendojnė

Ref.
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z