Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Alban Skenderaj - Dika chords

Highlighted       Show chord diagrams
Alban Skenderaj ft Kthjellu - DiÁka

Chords: Am C G Dm F

Verse:
Am
DiÁka qe me ngacmon 
Am
DiÁka qe me pushton 
C
DiÁka qe nuk arrij
G 
DiÁka qe vjen nga ti 

Am
DiÁka qe fort kerkoj 
Am
DiÁka qe enderoj 
C
DiÁka qe e ke ti 
G
DiÁka qe nuk arrij 

Am
DiÁka me ka verbuar 
Am
Nuk isha i mesuar 
C
Me ben te fluturoj 
G
Vetem kaq kuptoj 

Pre-Chorus:
Dm
Qe atehere une kohen 
C
Nuk e kam ndjere 
F         G
Zerin tend degjoj dhe boten e harroj 

Chorus:
Am
Gjerat nuk kane me vlere 
Am
Kur zerin tend degjoj 
Dm         G
Dhe une si perhere boten e harroj 

Am
Dhe une si perhere 
Am
Kur zerin tend degjoj 
Dm            G
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj 

Verse:
DiÁka qe me ngacmon 
DiÁka qe me pushton 
DiÁka qe nuk arrij 
DiÁka qe vjen nga ti
 
DiÁka qe fort kerkoj 
DiÁka qe enderoj 
DiÁka qe e ke ti 
DiÁka qe nuk arrij 

DiÁka me ka verbuar 
Nuk isha i mesuar 
Me ben te fluturoj 
Vetem kaq kuptoj 

Pre-Chorus:
Qe atehere une kohen 
Nuk e kam ndjere 
Zerin tend degjoj dhe boten e harroj 

Chorus:
Gjerat nuk kane me vlere 
Kur zerin tend degjoj 
Dhe une si perhere boten e harroj 

Dhe une si perhere 
Kur zerin tend degjoj 
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z