Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Alban Skenderaj - Dicka chords

Highlighted       Show chord diagrams
Alban Skenderaj - Dicka ft. Kthjellu


Am Am C G

DiÁka qe me ngacmon
DiÁka qe me pushton
DiÁka qe nuk arrij
DiÁka qe vjen nga ti
DiÁka qe fort kerkoj
DiÁka qe enderoj
DiÁka qe e ke ti
DiÁka qe nuk arrij

DiÁka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me ben te fluturoj
Vetem kaq kuptoj


F Am F G

Qe atehere une kohen
Nuk e kam ndjere
Zerin tend degjoj dhe boten e harroj

Am Am F G
Gjerat nuk kane me vlere
Kur zerin tend degjoj
Dhe une si perhere boten e harroj

Dhe une si perhere
Kur zerin tend degjoj
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj


Am Am C G
DiÁka qe me ngacmon
DiÁka qe me pushton
DiÁka qe nuk arrij
DiÁka qe vjen nga ti
DiÁka qe fort kerkoj
DiÁka qe enderoj
DiÁka qe e ke ti
DiÁka qe nuk arrij

DiÁka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me ben te fluturoj
Vetem kaq kuptoj

F Am F G
Qe at here un kohen
Nuk e kam ndier
Zerin ten degjoj
Dhe boten e harroj

Am Am F G
Gjerat nuk kane me vlere
Kur zerin tend degjoj
Dhe une si perhere boten e harroj

Dhe une si perhere
Kur zerin tend degjoj
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj.


Enjoy,.Xhenis.
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z