Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Aleksander Gjoka - Ana chords

Highlighted       Show chord diagrams
Aleksander Gjoka Ana

Intro: Am G Am G

Am      G
Kur ste shoh moj vajze une qaj edhe renkoj
F        E   
Mendjen e humbas kur ste takoj
Am    G    
Je kureshtare pyes perseri
F        E
Valle te jete kjo nje miqesi a dashuri (2x)

Ref.
Am   G   F    E    
Aaaaaaaana   Aaaaaaaana
Am   G   F    E    
Aaaaaaaana   Aaaaaaaana

Am G F E

Am      G 
Dhe kur dora ime tenden e mbeshtjell
F       E
Zhytem e dashur ne paqe te thelle
Am    G    
Je kureshtare pyes perseri
F        E
Valle te jete kjo nje miqesi a dashuri

Ref.
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z