Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Elita 5 - Cmendem tab

Highlighted       Show chord diagrams
ELITA 5 CMENDEM


Hm        A 
edhe sonte jetoj me plagen e vjeter 

Em       G
ndoshta dhimbja do pushoj 
 
          F#m
do't pushoj ne boten tjeter 

    Hm
dikur do ta dua dike 

A
por asnjeher si dike dikur 

Em
at qe zoti sma dha 

G           Hm   
nga njerezit se kerkoj kure Bridge:

G     A     Hm
do te pres si heren e pare 

G     A     Hm
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare 

G     A     Hm
nese vdes heshtja do te flas 

F#m
kur shkoj dhe shikimet treten 

Em   G   Hm 
dhe ne tek ti mbeten Chorus:

   E5  (F#5)  G5       D5      
e kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra 

         A5   H5
dhe mundohem ti tregoj se cmendem 

 (C#5)  D5      A5
ne kete bote te verber cmendem 

    G5  F#5  E5
qe sjam dikush tjeter


F#5 E5 F#   E5 F#5 G5      D5      
e kerkoj_______ nje qe ndarja e ka vra 

         A5   H5
dhe mundohem ti tregoj se cmendem 

 (C#5)  D5      A5
ne kete bote te verber cmendem 

    G5  F#5  E5
qe sjam dikush tjeter

D5
huu uuu shkoo


Solo niher edhe e njejta perseritet..
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z