Kenge Shqip - Kuturu chords

Highlighted       Show chord diagrams
Kuturu - Aleksander Gjoka
                                     X2
Intro:                            ---------------
      Gm      Cm       Gm       Cm  | Gm    Cm 
e|-------3------------3------------3-3--------3-------------|---------------|
B|-4---4---3----3-4-6--------3-4-6-----3----3---6-4-3-------|---------------|
G|---5------------------5-----------------------------5-----|--3------3-5---|
D|----------------------------------------------------------|-------5-------|
A|----------------------------------------------------------|---------------|
E|----------------------------------------------------------|---------------|   Cm       Gm
Eci rrugėve kot, kuturł,
    Fm   Gm   
dhe s'di ku shkoj...
     Cm          Gm
Xurxull jam prapė unė... se ajo,
    Fm    Gm
njė bohem nuk e do.
    Fm
Sa tė desha, shpirt,
      Bb
s'mund ta dish.
  Cm      Gm
Tė vodhėn ty pabesisht,
  Fm          Gm
me pije mbys dhimbjen pa fund.

   Cm         Gm
Sa e lumtur je, unė s'e di,
   Fm   Gm
me atė qė jeton.
     Cm         Gm
Mund ta blejė ai pėr ty dhe botėn,
    Fm   Gm
vetėm zemrėn, jo!
     Fm        Bb
Mbeti shkretė tani streha jonė,
  Cm               Gm
nė luks je ngrirė... nė kyē, trishton,
  Fm  Gm       Cm-Bb-Cm
si nė muze... si njė Xhokondė.


Ref.
    Fm          Bb
Unė nė jetė i pasur s'jam vėrtet,
    Cm
por nė ėndėrr e shoh veten mbret (!)
    Fm           Bb
Nėpėr pub-e tok me miqtė harxhoj,
     Cm-Bb-Cm
unė Hėnėn si monedhė.
    Fm        Bb  
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
     Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
    Fm        Gm
as rrufetė s'mė vrasin dot,
      Cm-Bb-Cm
se ka njė Zo------ot...!


   Cm        Gm
Eci rrugėve kot, mori fund,
  Fm      Gm
ky fati im - kuturł.
     Cm        Gm
Ty s'tė kam tani dhe nė shi,
   Fm   Gm
pija po mė shkund.
    Fm        Bb
Se nė dashuri, kur tė dhemb,
  Cm         Gm
jo dehja s'del dhe aq lehtė.
  Fm    Gm        Cm-Bb-Cm
Tė desh, Xhokondė, ty... njė bohem....! 


Ref.
    Fm          Bb
Unė nė jetė i pasur s'jam vėrtet,
    Cm
por nė ėndėrr e shoh veten mbret (!)
    Fm           Bb
Nėpėr pub-e tok me miqtė harxhoj,
     Cm-Bb-Cm
unė Hėnėn si monedhė.
    Fm        Bb  
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
     Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
    Fm        Gm
as rrufetė s'mė vrasin dot,
      Cm-Bb-Cm
se ka njė Zo-----ot...!


Solo: Akordet si ne Refren

    Fm        Bb  
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
     Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
    Fm        Gm
as rrufetė s'mė vrasin dot,
      Cm-Bb-Cm
se ka njė Zo-----ot...!
    Fm        Gm
as rrufetė s'mė vrasin dot,
      Cm-Bb-Cm
se ka njė Zo-----ot...!


Perseritet Intro
Fade out...
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z