Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kenge Shqip - Jeto Dhe Jeten Time chords

Highlighted       Show chord diagrams
Jeto dhe jeten time - Ardit GjebreaIntro:

   Ebm  Bb7       Ebm       Bb7
e|----------------------6-7-6---6-7------------------------------------|
B|----------6-----6-7-9-------------9-6--------------------------------|
G|----8---7-----8-----------------------8-7----------------------------|
D|--8---------------------------------------8--------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------| Ebm           B
Jeto dhe jeten time po e deshe
Bb          Ebm
eja dhe merre, vec jeto......

    Ebm
Ata qe sduan dashurine
   B
nuk dine se ceshte miresia
 F#
folene e ngrene ne erresire
     C#
edhe mbi ty leshojne stuhira


      Bb7
Se jane mesuar te zvarriten
     Ebm
te te helmojne pastaj te vdesin
      C#
pa prekur trupin tend te ngrohur
  F#
nga afshi i puthjes, ledhatimit


    Bb7
Dhe pena ime nis e shkruan
   Ebm
kaq e lodhur nga mundimi
      C#
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
   F#
dhe ndalet lumi, zemerimi


  Bb7
Te Dua, Te Dua, Te Dua
      Ebm
o fjale hyjnore e kesaj bote
     B
u peshperite nga buze e dashuruar
        Bb
qe fryme ty te dhane


       B
Shume te kerkova gjersa te gjeta
     Bb7
dhe nese vdes mos u trishto
     B
por ti jeto....

Key change to Em (+1 half-step)
Intro (+1 half-step)

    Em
Neper rruget e dashurise
    C
enden kenget dhe legjendat
    Am
neper vargjet e poetit

zemren ka ajo


    B7
Dhe ne vija pentagramesh

derdhet shpirti i nje artisti
    C
por dicka pa thene ka mbetur
    B7
le te tjeret ta tregojne...


  Em           C
Jeto dhe jeten time po e deshe
B7          Em
eja dhe merre, vec jeto...


     Em
Ata qe sduan dashurine
   C
nuk dine se ceshte miresia
 G
folene e ngrene ne erresire
     D
edhe mbi ty leshojne stuhira


      B7
Se jane mesuar te zvarriten
     Em
te te helmojne pastaj te vdesin
      D
pa prekur trupin tend te ngrohur
  G
nga afshi i puthjes, ledhatimit


     B7
Dhe pena ime nis e shkruan
    Em
kaq e lodhur nga mundimi
      D
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
   G
dhe ndalet lumi, zemerimi


  B7
Te Dua Te Dua Te Dua
      Em
o fjale hyjnore e kesaj bote
    C
u peshperite nga buze e dashuruar
         B7
qe fryme ty te dhane...


       C
Shume te kerkova gjersa te gjeta
      B7
dhe nese vdes mos u trishto

por ti....

   Em    C        B7      Em
e|----7--------------7-8-7---------------------------------------|
B|--------10-8-8--10-------10-8-7---7-8-7------------------------|
G|---------------------------------------------------------------|
D|--9-------------------------------------10-9-------------------|
A|---------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------|

      C
Dhe jeten time po e deshe...

e|-------------------------|
B|-----8-7-----------------|
G|---9--------7------------|

     B7       Em B7 Em B7 Em
eja dhe merre por ti jeto...
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z