Kenge Shqip - I Thuaj Jo chords

Highlighted       Show chord diagrams
I Thuaj Jo - Ardit Gjebrea
Muzika : Ardit Gjebrea
Teksti : Jorgo Papingji
http://www.youtube.com/watch?v=UXNCBmOcqZo


Intro :

   Eb     G#     Eb       G#          
e|-----------------------------3---3h4/6-6--8\------------------|
B|----4----4h6/8\--1----4--6-------------------4----------------|
G|---3-----------------------3----------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--6-----------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|    Eb
Dhe vrapova nėpėr natė 

Nė qytetin e panjohur ty tė kėrkoja 
  G
I humbur mes gėzimit, mallit tė pafund 

Me njė adresė nė duar 

       G#           Bb
Dhe yjet pėrgjonin pas mjegullės tė fshehur 
     G#            Bb
Me marramėndje ndjenjash, jetė tė dehur 
 B
Nata e ftohtė, sinjalet misterioze 
   G#          Bb
Nėn taka prostitutash, pasione zbulon ti 

 Eb
Pemėt e lagura anės totuarave 

...spektatorė tė trishtuar 
 G
Heshtur vėshtrojnė skena dashurie 

…nė errėsirė e konsumuar 
 
      G#         Bb
Dhe mė frikėsoi nata e ketij qyteti 
      G#         Bb
Kjo gjysėm jete, jeta e njė planeti 
 B
Njė siluetė shfaqet si hije 
   G#        Bb
Shkujdesur jetonte njė ēast dashurie 

  B            Bb
Atje dy drita krejt pa pritur ndizen 
   Ebm           F
E pamundur, zė i njohur, qeshje e njohur 
  Bb
Ishe ti... 


  Eb      G#
I thuaj jo, tė paktėn vetėm sonte 
   Eb
...i thuaj jo 
  G
Po ti mė bėn tė trembem 
  G7
Tė ulėrij tė ēmendem 
 Cm     Bb    G#
Harroje veten tėnde dhe mos shko 
     Eb
Me tė mos shko 

   G#          Eb
Dhe mjegulla tė lutet: I thuaj jo 
  G
Po ti me natėn tretesh 
 G7
Jehonė e zėrit mbetet
 Cm     Bb G#
Rend mbas teje tė t'ndalojė 
  Eb
Do doja tė ishte ėndėrr 
 Bb
Sikur tė ishte ėndėrr 


Solo 1 :

      G#            Bb
e|-------------------------------3------------------------------|
B|-1/3---3h4-4-4-4-4-4-4-4-4-4-4----6--3------------------------|
G|-----5--------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|

      G#            Bb
e|-------------------------------3------------------------------|
B|-1/3---3h4-4-4-4-4-4-4-4-4-4-4----6/11------------------------|
G|-----5--------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|  B          Bb
Atje njė dritė shprese fiket 
 Ebm           F
E pamundur, zė i njohur, qeshje e njohur 
  Bb
Ishe ti... 


  Eb      G#
I thuaj jo, tė paktėn vetėm sonte 
   Eb
...i thuaj jo 
  G
Po ti mė bėn tė trembem 
  G7
Tė ulėrij tė ēmendem 
 Cm     Bb    G#
Harroje veten tėnde dhe mos shko 
 Eb
Mos shko 
  G#      Eb
Dhe era ulėret : Mos shko
  G
Po ti me natėn tretesh 
 G7
Jehonė e zėrit mbetet
 Cm     Bb G#
Rend mbas teje tė t'ndalojė 
  Eb
I thuaj jo


Solo 2 :

   G#             Eb
e|-------------------8--11-13-11-13b15-13b15r13-11--------------|
B|--6/8-8--6-6--8--9--------------------------------------------|
G|--------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|

   G            G7             Cm
e|-11-10-10-10-11-11/13-------13-13-13-15-15b16---15-13-13/15-11--|
B|----------------------------------------------------------------|
G|----------------------12-12-------------------------------------|
D|----------------------------------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|


    Bb        G#            Eb
e|-10-11-13-11-10-------------------------------------------------|
B|----------------11-------13-------11b13--11b13r11--8------------|
G|-------------------12-------------------------------------------|
D|----------------------13----------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|  G#          Eb
Dhe mjegulla tė lutet: I thuaj jo 
  G
Po ti me natėn tretesh 
 G7
Jehonė e zėrit mbetet
 G#            Bb
Rend pas teje rend tė t'ndalojė 
   Eb    G#   Eb    
I thuaj jo..
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z