Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kenge Shqip - Nuk E Haroj chords

Highlighted       Show chord diagrams
Irma dhe Eranda Libohova Nuk E Harroj
chords nga Adrian Merxhani

Am               C
Ndodh ne jet qe papritur nje njeri
        D
te behet kaq i shtrejt
             
dhe portreti i tij i cilter
    G             Am
ne cdo hap te ndjek nga do dit e net

Am
Jo jo un kurr se harroj
         C          D
me shikimet qe me fali dhe cdo fjal te ngroht
syt e qeshur ta tij djali
    G             Am
qe mes jush nga zemra vjen e me uron

Am                C
Shpesh e kerkoj neper rruget e atdheut
        D
ku me kenge un shkoj
nuk e di se cme rrembeu
    G            Am
dhe kerkoj qe kenga ime ne cdo not

Am                    C
refren ta ket pergjimon neper rruge e atdheut
         D
ku me kenge un shkoj
nuk e di se cme rrebeu
    G           Am
dhe kerkoj qe kenga ime te jetoj

Refreni

Am    G          Am
Dhe pra tani mes jush po e shikoj
     G            Am 
ne mijra njerez syt e tij un i dalloj
     G         C
dhe vjen ai nje fjal do me thot
     Dm             E
kjo kenga jon refren do mbetet pergjithmon
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z