Kenge Shqip - Eja chords

Highlighted       Show chord diagrams
Eja - Ardit Gjebrea
http://www.youtube.com/watch?v=er6oaMF-_og


Intro : Dm


Dm
Kembezbathur ullijnte

Brigjeve vetmojne

Asnje lajm, asnje fjale

Vec zogj qe vijne e shkojne (Vajza e valave pret)

Dm
Kembezbathur ullijnte

Brigjeve vetmojne

Asnje lajm, asnje fjale
                C
Vec zogj qe vijne e shkojne


Ku je, ku je
        Dm   C
O enderr e merguar

Malli po pret
       Dm
Dhe loti u tret


Dm
Eja me diellin eja
         G
Eja dhe perpije detin
    Bb  C   Dm
Merre boten falma qiellin
Dm
Eja me diellin eja
         G
Eja dhe perpije detin
   Bb   C     Dm 
Kemi lindur, bashke do vdesim


Dm
Vajz'e valave pret

Dhe era flet me detin

Permbi zallin e shkrete
               C
Ne heshtje, yjet heshtin


Ku je, ku je
        Dm   C
O enderr e merguar

Malli po pret
       Dm
Dhe loti u tret


Dm
Eja me diellin eja
         G
Eja dhe perpije detin
    Bb  C   Dm
Merre boten falma qiellin
Dm
Eja me diellin eja
         G
Eja dhe perpije detin
   Bb   C     Dm 
Kemi lindur, bashke do vdesim
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z