Kenge Shqip - Kacurrelat chords

Highlighted       Show chord diagrams
Endri & Stefi Prifti Kacurrelja

Capo 1-st fret

Strumming Pattern: Down Up Down(Muted) Up Down Up Down(Muted) Up Down Up Down (Muted)

Intro: Em Em Em Em

Verse:
Em (Mi-)     Am (La-)
Me ndihni shoke, te gjithe toke
C (Do+)   Em (Mi-) 
Per hallin tim jo te vogel
Em       Am
Ka disa dite jam tu merzite
C        Em
A do te gjeje ndjenja zemren?

Verse:
Em         Am
Ne lagjen time has nje shitore
C       Em 
Ku ka dhe karamela
Em        Am
Por kryesorja eshte punetorja
C      Em
Me floket kacurrela 

Chorus:
D         Em
O dredh o dredha dredha
D        Em
O si ajo s'ka t'tjera
D         Em 
E embel si karamelja
D         Em
Kjo vajze me kacurrela

Verse: x2 
Em      Am          C       Em  
Ka disa here n' shitore me shohin kinse per karamela
Em       Am        C         Em
Por kacurrelja kur te me shikjoj dal dhe me gjena t'tjera

Em     Am
Ma jep kete ma jep ate
Em     Am
Edhe kete edhe ate 
Em  Am  C  Em
Kacurreljaaaaaaa

Verse:
Ndihmomni shoke te gjithe toke per hallin tim jo te vogel 
Ka disa dite kot jam tu prite a do te gjej ndjenja zemren 
Ne lagjen time eshte nje shitore ku ka dhe karamela 
Por kryesorja eshte punetorja me floket kacurrela 

Chorus:
O dredh o dredha dredha 
O si ajo s'ka t'tjera 
E embel si karamelja 
Kjo vajze me kacurrela 

Verse: x2 
Ka disa here n' shitore me shohin kinse per karamela 
Por kacurrelja kur te me shikjoj dal dhe me gjena t'tjera x2 

Ma jep kete ma jep ate 
Edhe kete edhe ate 
Kacurreljaaaaaaa
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z