Kenge Shqip - Na Lini Te Jetojme chords

Highlighted       Show chord diagrams
Elton Deda & Josif Gjipali- Na lini te jetojme (Akustik)

Am F C G
Me kot une pyes pse nuk erdhe perseri
Am F C E 
Kush ti ndali hapat, kush te tha "Mos ik!" 
Am F C G
Nje lajm i dites si nje krisme tremb cdo shpirt
Am F 
Behet zog i plagosur
C E 
Zemer e vrare ne prite 


Am F G C
cdo dashuri qe te jetoje do ngrohtesi 
Am F C E
Dhe toka srron pa diellin lart, pa kaltersine 
Am F G C
Kudo te jesh o moshatar i vendit tim
Am F E E 
Kush valle si ne do dashurine 

Am F G Am
E duam jeten ndaj na lini te jetojme 
Am F C E
O mik, o vella pak qetesi per shpirtin tone
Am F G Am 
E shtrenjta ime ti kete mbremje mos mungo 
Am F C E
I kam harruar perkedheljet mos harro.

Shpresoj mos te kete gabime. ;)
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z