Kenge Shqip - Maska E Madheshtise chords

Highlighted       Show chord diagrams
Eugent Bushpepa - Maska e Madheshtise (Version Akustik)

Em
Me thuaj cfare ndjen pas asaj buzeshjes tende 
Cfar fsheh ne zemer, cke ne mendje
C              D            Em 
Ne mekat ti me fton, dhe si engjell kerkon prap te jesh 
Em
Largoje pra masken qe ke mbi fytyren tende 
Dhe asnjeri nuk do te degjoj 
C             D           Em
Moje vec ne cast ,askush s' do te ndjek me nga pas 
C             D           Em
E kot te marresh prane te tregosh brengen bashk me ...
C           D 
Por ne te vertet, djall je ti qe endrren vret 

Ref: 
Em              C
Hiqe masken, masken e madheshtise 
  D
Se ajo ty nuk te shkon
Em              C 
Ti je vetem nje skllav i lavdise 
   D
Per para dhe per pushtet ti lufton 
C
Je egoist ne shpirt
D 
Gjithe boten do te kesh
C       D       Em
 Por jeten time smund ta blesh!!! 


Me thuaj cfar fsheh pasaj buzqeshjes tende 
Cfar ke ne zemer, cke ne mendje 
N' mekat ti me fton dhe si engjell kerkon prap te jesh 
Largoje pra masken qe ke mbi fytyren tende 
Dhe asnjeri nuk do te degjoj 
Moje vec ne cast ,askush s' do t ndjek me nga pas 
E kot te marresh pran te tregosh brengen bashk me ... 
Por ne te vertet, djall je ti qe endrren vret 

Ref: 
Hiqe masken, masken e madheshtise 
Se ajo ty nuk te shkon 
Ti je vetem nje skllav i lavdise 
Per para dhe per pushtet ti lufton 
Je egoist ne shpirt 
Gjithe boten don te kesh 
Por jeten time smund ta blesh 

Wooou 

Hiqe masken, masken e madheshtise 
Se ajo ty nuk te shkon 
Ti je vetem nje skllav i lavdise 
Per para dhe per pushtet ti lufton 
Je egoist ne shpirt 
Gjithe boten do te kesh 
Por jeten time smund ta blesh 

Je egoist ne shpirt 
Gjithe boten do te kesh 
Por jeten time smund ta blesh.!!

Outro : Em

Pjesa tjeter eshte njesoj si fillimi..
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z