Kenge Shqip - Jemi Emri I Vete Jetes chords

Highlighted       Show chord diagrams
Tingulli i zjarrte - Jemi emri i vete jetes (Akustik)
https://www.youtube.com/watch?v=ysXxrAO2Zsg


Strofa
Am
Mos pyesni cfare viti ka qene
F           C
Kur erdhem ne jete
            G
U ndihem te rritur kaq shpejt.
Am
Dhe marrim guximin e moshes,
F           C
Ndaj zemra flet,
          G
Te duam te bukur o jete.

F      G         C    Am
Ne jemi me ty o njeri qe mengjeset zgjon,
F      G          E    Am
Me ty shqetesimet i ndajme si buken tone.
F      G          C    Am
I themi nje fjale dashurie ne tokes sone,
F      G          E    E
Cdo dhimbje gezim ta ndjeje zemra jone.

Refreni (2x)
C    G        Am
Ne jemi emri i vete jetes,
F    C           G
Ne tek e sotmja te ardhmen kerkojme.
C    G         Am
Ne atdheun tone si askush tjeter,
F      C       G
Ne drejt Europes do ta cojme. 

Solo me kitare

Refren (2x)

Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z