Klajdi Haruni - Mamica chords

Highlighted       Show chord diagrams
Verse
Am
Me lepitkat blu,

Am
fustanin gjer ne gju,

Am
sa e bukur je Mamica,

Am
floket e gjata rica-rica,

Dm  G
oh na ēmende fare lozonjare.

Am
I thirra shokėt e mi,

Am
te pimė nga njė raki,

Am
poshte ballkonit serenate,

Am
tė gjithė jemi bėrė tape,

Dm
oh te keqen lali,

G
kur do na dali.

Chorus x2 
Am
Hop hop ti Mamica,

Am
mė ēmend me ato cica,

Dm G
i gjithė qyteti i pelqen.

Am
Hop hop ti Mamica,

Am
sa shumė te tunden cicat,

F  G  Am
dukesh yll ti kur kercen.

Verse
Qyteti vajza plot,
asnjera s’te ngjan dot,
nga mengjesi gjer ne darke,
ty te tunden poshte e lart,
ohh neper rrugica ato cica.

U dogj dhe Taqka i shkrete,
e cmende kete milet,
kur kalon nga shetitorja,
ndahet tjetri nga dashnorja,
iii te befsha gropen,
sa ngjan me lopen.

Chorus x2
Hop hop ti Mamica,
mė ēmend me ato cica,
i gjithė qyteti i pelqen.

Hop hop ti Mamica,
sa shumė te tunden cicat,
dukesh yll ti kur kercen.
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z