Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Minatori - Or E Prishur tab

Help us improve GuitareTab! Take a short survey!
Orė e prishur - Minatori
Danny boy

(ky ėshtė ritmi: poshtė, lart, poshtė, lart)

Em – intro

e------0--0-0--------|
b------0--0-0--------|
g--------------------|
d--2-----------------|
a--2-----------------|
e--0-----------------|


Am
e------0--0-0--------|
b------1--1-1--------|
g--2-----------------|
d--2-----------------|
a--0-----------------|
e--------------------|

B7
e------2--2-2--------|
b------0--0-0--------|
g--2-----------------|
d--1-----------------|
a--0-----------------|
e--------------------|

G
e------3--3-3--------|
b------3--3-3--------|
g--------------------|
d--0-----------------|
a--2-----------------|
e--3-----------------|

D
e------2--2-2--------|
b------3--3-3--------|
g--2-----------------|
d--0-----------------|
a--0-----------------|
e--------------------|


Em x 2
Si njė orė e prishur,
Am x 2    Em x 4
koha ėshtė ndal.
Em x 2
si njė re e vetmuar,
Am x 2     Em x 4
e bekuar kjo ditė.


Am x 4
dhe heshtja vdes,
         Em x 4
heshtja tė gjithė mi thotė.
B7 x 4            Em x 4
ti je kėtu, ka njėmijė vjet.


Em
e duart flasin,
Am         Em
duart tua mė kėrkojnė..
Em       Am     Em
shikimi yt, detin ma kujton..


Am
dhe heshtja vdes,
       Em
heshtja tė gjithė mi thotė.
B7           Em   E5 D5
ti je kėtu, ka njėmijė vjet.

G   D      G
Ti, kudo qė tė shkosh,
D      G
kudo qė tė jesh,
B7       Em
pranė do t'mė kesh.


Solo x 2
e----------------------|
b-8-10--10-8-7-7--8----|
g------9~--------------|
d-------------------9~-|
a----------------------|
e----------------------|


   \w/
    #
    #
   _#_
   (  )
   / O \
  (_____)
   Enjoy!

Suksese!

fidan.kosumi@gmail.com
Related for Or E Prishur tab