Misc Unsigned Bands - 403 - Engjujt Nuk Jetojne Ne Toke chords

Highlighted       Show chord diagrams
403 Engjujt nuk jetojne ne toke

http://www.youtube.com/watch?v=kqAELTv5O_8

intro:
G, A, h
G, A, h, F#

Erdhen disa engjuj te bukur, dukeshin si ti
h      D        A      h 
T'me merrnin mua u thashe ishte e kote
G         A        h
Nje yll me shume ne qiell, nje plage me shume ne toke
h          D      A        h 
Te morren, iken, dhe shkuan ne ate bote
G      A           h


E di se te humba, me dhemb, nuk do te qaj
G     A     h        F#    
Un do t'kendoj per ty
 G   A     h     F#

solo: 

h,D,A,h,G,A,h x2


  Te kerkoj nuk te shoh, qielli me thote:
G    A       h       F#  
Engjujt nuk jetojne ne toke...
G      A     h     F#

h D e G A h
h D e G A h A e 
...Engjujt nuk jetojne ne toke
e     G   A    h 

zgjatje: h, F#


Thojn se bricjapi dhe demi,
h      D    A  h 
Do te jene qift ideal si ne horoskop
G        A       h
Jeta nuk vazhdon gjithmone ne yje,
h      D        A h 
Do vij koha qe te zbresin ne toke
G         A      h


Pastaj si do t'ja bej
G     A   h F#
Si do t'ja bej kur nuk je ti
G      A     h F#


Nates i frigohem, por nata me gezon
h      D     e    G A 
Te shof ne qiell per mua ti ndriqon
h      D     e   G A
O engjulli im, me thuaj, kur, prap do te takoj
h      A  e     e G A h F#


Dua te vdes, por qielli nuk me merr
h    D     e    G  A 
Lutem per ty, Por ai nuk te kthen
h     D    e     G A
Qiellit i takon, e di "Engjujt nuk jetojne ne toke" 
h     A  e     e     G  A   h F#

Zgjatja: h F#

Outro: 
h, D, A, h, G, A, h x2
h F#
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z