Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Misc Unsigned Bands - Ilir Veliu - Rrugica chords

Highlighted       Show chord diagrams
Ilir Veliu - Rrugica

Capo 1st fret (kapotasti ne perden e pare)

Intro: Bm Em A Bm

Bm 		    Em 
Ne rrugicen tende te ngushte 
A       Bm
kaloja me shoqerine 
Bm 		    Em
midis vajzave shum te vogla 
A        Bm
te njoha un edhe ty 
Bm 		    Em
por jo jo jo jo s'dota besoja
A         Bm 
se vajzen do ta dashuroja 
Bm 		    Em
shum e vogel vajza me dukej
A         Bm 
dhe thash per mua s'rritet 

Refreni:
Bm (2/4)  A         Bm
Por kaluan vite ne te dy u njohem
      A         Bm 
ti ishe e rritur, s'ishe me e vogel 
      A         Bm 
me trupin e gjat dhe me syt e zi 
	  A           Bm	Bm (2/4) 
djemte te veshtronin,gjithmon me zili 


II. 
Ne rrugicen tende shpesh kaloja 
ne sy ne u shikonim 
por nje dite me un nuk durova 
dhe thash te bisedonim 
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z