Song name
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Misc Unsigned Bands - Ilir Veliu - Ate Nate chords

Highlighted       Show chord diagrams
Ilir Veliu - Ate nate

Capo 1st fret (kapotasti ne perden e pare)

Intro: F Am F 
 
  Am 
Dolem vone nga vallezimi, 
  Am
dhe si thurem d'ot dy fjale 
  F
ate nate 
  Am
ate nate. 
  Am
Dhe pse flisnim per muziken, 
  Am
une e di se c'doje ti 
  F
ate nate 
  Am
ate nate 


Ref: 

 Dm		   Am
Qetesine ne rruge e prishem 
 Dm          Am
une kendoja kendoje dhe ti, 
 Dm			  Am	
vargje t'bukra i thurem muzikes 
  E	     	   Am		
me fjale te embla jetonim dashurine,
 
lozin gishtat mbi tela lodrojne 
melodia ishim ne te dy, 
dashurova une kengen, kitaren 
por me fort te dashurova ty.

Repeat the whole thing (Perserite nga e para) 
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z