Sinan Vllasaliu - Pa Fat chords

Highlighted       Show chord diagrams
Sinani: Am        
Une dhe ti jemi takuar,
   F
ne kohe dhe vend te gabuar,
   G        E
sa u munduam te dy
   Dm      Am
edhe malet i kishim shty.


Nora:   Am            
Nuk te vė faj as ty as vetes,
     C                
se jane thjeshte grackat e jetes,
     G
nuk i ben balle njeri (nuk i ben ball njeri),
    Dm          Am
nuk i bem balle, as une, as ti.

Ref:(2x)
  Dm
Pa fat (Pa fat)
         Am
ishim ne jet dy udhetar.
          G
nuk e gjetem yllin polar
 F           Am
nuk e gjetem kepin e shpreses.
 Dm          Am
Pa fat mbetem vetem dy udhetar
          F
pa albumin tone familjar
G
pa fotografin e marteses.

web:www.teksteshqip.com
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z