Votra - Kur Te Kam Prane chords

Highlighted       Show chord diagrams
Intro: Bm7  A+ / x3   /Bm7 A+ / D+ A+ /x1


Verse: Bm7  A+ / Bm7  A+ / Bm7  A+ / D+  A+ /


Chorus: Bm7  G+ / D+ A+ / 


After the chorus: *On the first string* 777 55 77 / 1010 12 99 55 / x3


Lyrics:


Lindin fjalet
ndizen shpresa
ti hesht me mua
si gjithmone
te kam kerkuar
ti je afruar
doren tende
e shtrengoj ne
trupin tend o
ndihet jeta
frymen tende
E gezoj
ti me mesove
une jam afruar
skam nevoje me
te kerkoj

(refreni)
kur te kam prane
kur ste kam prane
cdo mrekulli ehemm
per ty e kam.
Une te kam prane
dhe kur ste kam prane
cdo mrekulli ehe
per ty e kam.

Ledhatohem
ne floket e tua
ne shpirtin tend une
gjej strehim
ti me mbron
me bukuri
dhe dashurine
e ben tregim

(refreni)
kur te kam prane
kur ste kam prane
cdo mrekulli ehemm
per ty e kam.
Une te kam prane
dhe kur ste kam prane
cdo mrekulli ehemm
per ty e kam.

Kur te kam prane ehe
dhe kur ste kam prane
cdo mrekulli ehe
me ty me ngjan.
Kur te kam prane
dhe kur ste kam prane
cdo mrekulli ehe
per ty e kam.
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z