Alban Skenderaj – Me Prit Atje chords

Chords
Transpose:
Alban Skenderaj - Me Prit Atje

Capo 1st fret (Kapotasti ne perden e pare)

Intro: Em  G  C  Em  2x

Em GMe prit atje pritem edhe pak
C EmTe na bashkohet dhe hena
Em GMe prit atje ti pritem edhe pak
C EmQe te pikturojme jetet tona
Am EmE te kalojme cdo merzi
Am EmE te harrojme cdo lakmi
Am G Bm Bm Sepse nje dite do jemi vetem hi
Ref:
C G Em GOh ler shpirtin te flas
C G Em GOh le te derdhet dashuria pa mas
Am Em Oh se do cdo njeri
Am Em E kur e do ska kufi
Am G Bm BmDhe kur e ke ska nevoj per fantazi yeahheehh
Em G C Em 2x
Em GDo jem me ty deri naten vone
C EmDerisa te shuhen dhe yjet
Em GDo jemi bashke edhe kur agon
C EmMadje diellin e zgjojme nese duhet
Am EmE mos me thuaj nuk e di
Am Em Dhe ndonje her vec per tani
Am G Bm Bm Sepse nje dite do te jemi vetem hi
Ref: Em G C Em 2x Ref...:2x
Please rate this tab:
x1.0