Alban Skenderaj – Si Me Pare chords

Chords
Transpose:
Intro: Em Am G D /2x

Em Am G DSikur nje cast te isha ndalur
Em Am G De te degjoja zerin tim
Em Am G Dme siguri me kishe falur
Amsi me pare, si me pare
kur ndanim nje mendim
Em Am G DPerse me vodhe, te verteten
Em Am G Ddhe nuk me the as lamtumire
Em Am G Dperse s'ma more, embel edhe jeten
Am si me pare, si me pare
G Dune do e jepja me deshire
Em AmFol ti, une kendoj
G D fjalet qe ti thua
Em Am G Dfol ti, cfare po ndjen tani
Em Am G Dune te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar
Amsi me pare, sa me pare, si me pare
G Dpo pres nje mrekulli
Em Am G D /2x
Em Am G DDhe une vazhdoj, te ngushellohem
Em Am G Dper sa jetoj, ne nje vegim
Em Am G Dnga pranga jote jo s'dua te lirohem
Amsi me pare, si me pare
G Di vetmi frymezim
Em AmFol ti, une kendoj
G Dfjalet qe ti thua
Em Am G Dfol ti, cfare po ndjen tani
Em Am G Dune te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar
Amdhe si me pare, sa me pare, si me pare
G Dune dua te di
kush jam sot tek ti a jemi larg nga dje jam diell apo shi nje vetetime pa re Me thuaj,me thuaj ,mos vuaj jo me lote,eshte e kote
Em Am Por vetem fol ti, une kendoj
G Dfjalet qe ti thua
Em Am G Dfol ti, cfare po ndjen tani
Em Am G Dune te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar
Amsi me pare, sa me pare, si me pare
G Dte pres ne pafundesi
Em Am G D /2x
Please rate this tab:
x1.0