Jonida Maliqi - Shiu I Veres tab

Shiu i veres - Jonida maliqi

Kenga mund te gjendet tek http://muzika.albasoul.com/artist.php?id=372 Volumi
Kėngėt e Shekullit — 100 Kėngėt e Shekullit - vol. 5
Gjithashtu e kendon dhe Naim Krasniqi.

C#m------------------------
Dyzet gersheta ti numrova 
-----------------------F#m
dhe te ngroha n'gjirin tim 
---------------------------G#
kur si pellumba nga shiu i veres 
------------------C#m
u strehuam nen cati 

shiu i veres flokt mi lagu 
vetem buzet mi lage ti 
sa shume te doja vetem kur thoshe 
t'lutem mos u ndal o shi 

-------F#m--------------------------
shiu i veres, shi i ngroht i dashurise 
-------G#--------------------C#m
ma kujton ate puthjen nen cati 
ooo lutjen tende aq te embel e degjoj 
t'lutem bjer e mos u ndal o shi (2here) 


Pergaditi : Engjell Dibra (Angie)
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z