Kenge Shqip - Nuk E Haroj chords

      
Irma dhe Eranda Libohova Nuk E Harroj
chords nga Adrian Merxhani

Am CNdodh ne jet qe papritur nje njeri
Dte behet kaq i shtrejt
dhe portreti i tij i cilter
G Amne cdo hap te ndjek nga do dit e net
AmJo jo un kurr se harroj
C Dme shikimet qe me fali dhe cdo fjal te ngroht
syt e qeshur ta tij djali
G Amqe mes jush nga zemra vjen e me uron
Am CShpesh e kerkoj neper rruget e atdheut
Dku me kenge un shkoj
nuk e di se cme rrembeu
G Amdhe kerkoj qe kenga ime ne cdo not
Am Crefren ta ket pergjimon neper rruge e atdheut
Dku me kenge un shkoj
nuk e di se cme rrebeu
G Amdhe kerkoj qe kenga ime te jetoj
Refreni
Am G AmDhe pra tani mes jush po e shikoj
G Am ne mijra njerez syt e tij un i dalloj
G Cdhe vjen ai nje fjal do me thot
Dm Ekjo kenga jon refren do mbetet pergjithmon
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z