Kenge Shqip - Syte E Tu tab

Intro:

e|---------------------------------------------------------|B|-8-8--8-8--8-8-6-4-8--9-9-8-6-9--9-9-8-8-6-9--9-9-8-8----|G|---------------------------------------------------------|D|---------------------------------------------------------|A|---------------------------------------------------------|E|---------------------------------------------------------|
Cm Syt' e tu, syt' e tu, Me gjithė dritat qė kam parė, Fm Me gjithė yjet rreze-ar, Me gjithė lum-liqenet blu, G7 Cm Shėmbėllejnė, syt' e tu. Cm Qesh atje fytyra ime, Shket njė varkė me gėzime, Fm Fluturon njė pulėbardh, Unė e ti tė pandarė G7 Cm Ti deti, unė lundėrtar. G# Ja erdhėm ne do ikim larg, Eb Lumturi e gjatė dhe fillestare, G7 Qė tani gjokset po ti hapim, Cm Rrugėt tona mbushen me petale. G# Ja erdhėm ne do ikim larg, Eb Lumturi e gjatė dhe fillestare, G7 Qė tani gjokset po ti hapim, G#7 Rrugėt tona mbushen me petale. C#m Syt' e tu, syt' e tu, Sa i hap mė sjell behar, F#m I shikoj dhe mbetem djalė Ju them se jam kėtu, G#7 C#m Dhe qeshin syt' e tu. C#m Qesh atje fytyra ime, Shket njė varkė me gėzime, F#m Fluturon njė pulėbardhė, Unė e ti tė pandarė G#7 C#m Ti deti, unė lundėrtar. A Ja erdhėm ne do ikim larg, E Lumturi e gjatė dhe fillestare, G#7 Qė tani gjokset po ti hapim, C#m Rrugėt tona mbushen me petale. A Ja erdhėm ne do ikim larg, E Lumturi e gjatė dhe fillestare, G#7 Qė tani gjokset po ti hapim, A7 Rrugėt tona mbushen me petale. Solo:
Dm Gm A7 Dme|-5--5-5--5-5-------5--6-6-5-5---6--6-6-5-5---6--6-6-5--6-5-6-5------|B|-------------8-8-6------------8------------8------------------------|G|--------------------------------------------------------------------|D|--------------------------------------------------------------------|A|--------------------------------------------------------------------|E|--------------------------------------------------------------------|
Bb Ja erdhėm ne do ikim larg, F Lumturi e gjatė dhe fillestare, A7 Qė tani gjokset po ti hapim, Dm Rrugėt tona mbushen me petale. Dm Syt' e tu, syt' e tu, Me gjithė dritat qė kam parė, Gm Me gjithė yjet rrezeartė, Me gjithė lum-liqenet blu, A7 Dm Shėmbėllejnė, syt' e tu. Dm Shket njė varkė, Gm Shket nje varkė me gėzime fluturon, A7 Dm Njė pulėbardhė, ti deti unė lundėrtar Dm La la la, la la la, la, la la la, Gm la la la, la, la la la, la la, la, la la la, A7 Dm la la laaaa, la la la laaaaa.. Dm Syt' e tu, Gm Me gjithė dritat qė kam parė, A7 Me gjithė lum-liqenet blu, Dm Shėmbėllejnė, syt' e tuuuu...
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z