Kenge Shqip – Ne Krahet E Tua Do Jem chords

Chords
Transpose:
Ne krahet e tua do jem - West Side Family
http://www.youtube.com/watch?v=4BRgZkaYB90Intro : Dm Bb F C A7 


Dm Bb F C A7 Dme|-1-----0-3-1-0---1------0-3-1-0-1-5------5-8-6-5---3--------5-3-1-0-1--|B|-----3---------3------3----------------6---------6------5-6------------|G|---2----------------3----------------5----------------5----------------|D|-----------------------------------------------------------------------|A|-----------------------------------------------------------------------|E|-----------------------------------------------------------------------|x2
DmNgrihesh fillon ecen kur gjunjet ty s`te mbajne
BbTi qan e brenda vetes, qesh për te mos u pare hey
FJe derrmuar ti tani po zvarritesh
C A7 Por ke kembe te forta ke filluar qe te rritesh
DmFurtune ke para vetes po mbahesh përsëri
BbTi se di çdo të thotë por ke rrugën ne marrezi
FNe mes mbaron gjithçka si një film qe sapo pritet
C A7Ky film po vazhdon e ty s`te fshijnë dot me vitet
DmTe shtrengoj fort te prek te puth ti e di
BbUnë rrugën prap vazhdoj po kam lot ne syt e mi
FMe dhemb zemra qe s`te kam por shpirt un ty te kam
C A7Cdo ditë prap me ty lind dhe është fal teje qe unë jam
DmMe ler te jem ti nese nesër s`do të jesh
BbMe ler te shoh ne sy nëse sy nuk do të kesh
FMe merr me jep force ne rrugën time te di
C A7Gjithë rrugët e zemrës time ecin me çojnë te tek ti
DmNe krahet e tua te jem
BbKur me force mos te kem,
FDo të vij e do të mbaj shpirt
C A7Gjer sa dhimbja te shkoj tej
DmSyte e tu do të jem
BbErrësirë të mos ndejsh
FDo të flas me zerin tënd
C A7 Te kam jete te kam përjete
DmNe krahet e tua te jem
BbPerqafimin do ndjej
FDo jetoj me frymen tënde
C A7Sa dhe fundi frike te kete
DmDhe ne endrra më vjen
BbPer çdo nate shpirti ndjen
FDoren tende ne trupin tim
C A7M'perkedhel me merr me flet
BbPer jetën tone
DmNe krahet e tua do jem
DmFlete te bardha shoh ne librin e jetes sime
BbSi një shpirt i burgosur qe mban frymen me kujtime
F Me ndodh te jem pa ty neper turma i harruar
C A7Një njeri qe nuk jam me po dikur kam ekzistuar
DmJete kam nga buza jote me ty prane
BbUne e ti ishim dikur perjetesisht te pandare
FKur qeshje, qeshje dhe afroheshe pranë meje
C A7Flisje, humbisja ne puthje me dehje
DmRrembeje qenien time gjithçka ishim dikur
BbDo të jemi prap bashke kurre mos thuaj kurre
FFati gjithmone ecen per ku jo nuk e di
C A7Por di qe rrugët e zemeres sime me çojnë tek ti
Intro
DmNe krahet e tua te jem
BbKur me force mos te kem,
FDo të vij e do të mbaj shpirt
C A7Gjer sa dhimbja te shkoj tej
DmSyte e tu do të jem
BbErrësirë të mos ndejsh
FDo të flas me zerin tënd
C A7 Te kam jete te kam përjete
DmNe krahet e tua te jem
BbPerqafimin do ndjej
FDo jetoj me frymen tënde
C A7Sa dhe fundi frike te kete
DmDhe ne endrra më vjen
BbPer çdo nate shpirti ndjen
FDoren tende ne trupin tim
C A7M'perkedhel me merr me flet
BbPer jetën tone
DmNe krahet e tua do jem
Please rate this tab:
x1.0