Minatori – Mori Molla Me Sherbet chords

Chords
Transpose:
Minatori - Molla me sherbet           

Tuning - Standard

Intro (Chords, organ kicks in after first 4 chords)
Am   F    C    E
Am   F    C    GE

Intro (Lead)e----------------0---0-1-0-------0------------------------| X 2B--------0-1-0-----3-------3-1-3---1-0---0-1-3-0----------|G-/2-0-2-------2-----------------------2------------------|D---------------------------------------------------------|A---------------------------------------------------------|E---------------------------------------------------------|
Verse
Am EmDua t’ kendoj nje kenge me shuri
Am ENje kenge t’ nxehte perreth uçkuri
F G Am EPer at’ syzeze, o per nje vashe
F E AmKshtu k’e puna, une i thashe
Am EmC’ka po m' kqyr si hukubet
Am ESe me t’grabit moj se kom nijet
F G Am ESa here qe po ti’leshoj syte
F E AmZhig po me vjen me t’u avit
Chorus
C E Am FMori molla me sherbet
C G Am F EQysh pi’e lem ket’ muhabet
C E Am FMos e merr ket’pune hajgare
C G Am ESe pa me mar moj, nuk ki qare ….
Verse Alla hile fole nai fjale Se ment prej kreje dojn me m'dal Fjalet e mia mos i merr me bisht Jam ka t'foli seriozisht Moj fisnike oj dall’dyshe Une dhe ti ja bojme diqysh… Per hijeshi kur s’me vjen tek guni Edhe, kjofsha i zi me lan sapuni… Chorus Intro Lead Pse po m’ thu se jam i zi Pash faqet e tua si molla,sherbetli Vetem ne to une i shkreti mendoj Ama njonen t’a kafshoj.. Chorus
Please rate this tab:
x1.0