Minatori - Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj tab

Minatori - Shfletoj gazeten, per ty mendoj.
Danny boy
Intro:

Gtr: 1 CmE--8---8---8---8-----|B--8---8---8---8-----|G--8---8---8---8-----|D--10--10--10--10----|A--10--10--10--10----|E--x---x---x---x-----|
G#E--4---4---4---4-----|B--4---4---4---4-----|G--5---5---5---5-----|D--6---6---6---6-----|A--6---6---6---6-----|E--x---x---x---x-----|
D#E--6---6---6---6-----|B--8---8---8---8-----|G--8---8---8---8-----|D--8---8---8---8-----|A--6---6---6---6-----|E--x---x---x---x-----|
A#E--6---6---6---6-----|B--6---6---6---6-----|G--7---7---7---7-----|D--8---8---8---8-----|A--8---8---8---8-----|E--x---x---x---x-----|
Ritmi luhet nga poshtė – lart Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4. Nėpėr ritėm – Gtr:2
D#5 D5 C5 A#5E-------------------------|B-------------------------|G-------------------------|D--8-8--7-7--5-5--3-3-----|A--6-6--5-5--3-3--1-1-----|E-------------------------|
Gtr:2 Edhe kėtė pjesėE----------------|B--11--9--8~~----|G----------------|D----------------|A----------------|E----------------|
Gtr:1 Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4 Me vendim te prere nje ekspres egzekutoj e shfletoj gazeten, dhe per ty mendoj shtetis neper tituje askund nuk eshte gjete ne Prishtine, ne Kosove, askund ne planete. Gtr:1 Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4. Gtr:2 B--11--9--8~~---- Pse shkove ti Pse shkove ti Gtr:1 Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4. Lexoj deklarata nga disa patriote gazetare, shkrimtare, poet e budalle vuatjet e tyre per kange jane pandare kur folshe me ta te duket vetja shka Gtr:1 Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4. Gtr:2 B--11--9--8~~---- Pse shkove ti Pse shkove ti Gtr:1 Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4. Ndalem te kalendari historik dhe me ka pak dro dhe frike asgje sot per boten nuk eshte vendose ne kete dite as Titaniku s'eshte fundos Gtr:1 Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4. Gtr:2 B--11--9--8~~---- Pse shkove ti Pse shkove ti Gtr:1 Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4. Date e parendsishme sot asgje s'paska ngjare ne kete dite as John Kennedy nuk eshte vra as Nile Amstrongu sot nuk s'ka shkel ne hane e per ēudi sot kurkuj s'ja pasna qi ate nane Gtr:1 Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4. Gtr:2 B--11--9--8~~---- Pse shkove ti Pse shkove ti Cm – mbajeni – tejkalimi D# x 2; G# x 3; D# x 2; A# x 3. Pseeeeee shkovee tiii Pseeeeee shkovee tiii ( : : ) Gtr:1 Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4. Lexoj prognazone metrologjike bore, shi, dielle, te rreshura politike Krej qka di dhe qka eshte me rendsi sot ti nuk je ketu sot shkove ti Pse shkove ti Pse shkove ti Opcione per Kosoven, sa te duash menjehere ta mbshtjellin ta paketojne si nje hamburger zgjedhje per Kosoven sa te duash si ne korent Kosova republike, panvaresi, Kosova Kontinente Pse shkove ti Pse shkove ti A ka shperthy ndonje bombe sot ne qender te Bombajit ndonje bishti i sert a u pervlu ne gjykym te ēajit Hitleri a boni sot vetevrasje ne Berlin apo ra bomba atomike ne Hiroshime Pse shkove ti Pse shkove ti Sot shkova ti athua askush nuk mbet sikur dikush ma vodhi kete qytet sot dielli lindi dhe do te perndoj mos mendo se me more ne qafe se sot per ty do te mastruboje. Pse shkove ti Pse shkove ti Pseeeeee shkoveeee tiii Pseeeeee shkoveeee tiii ( : : ) __________________ Kjo ėshtė e tėra! Tekstin e kam marr nga interneti. Komentet dhe sugjerimet tuaja mund ti dėrgoni nė adresėn: fidan.kosumi@gmail.com Gjithė tė mirat dhe suksese!
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z