Misc Unsigned Bands – Naser Berisha - Do Te Doja tab

Chords
Transpose:
Song: Do te doja 
Singer: Naser Berisha
Tab by: Ilir Livoreka
youtube link: http://youtube.com/watch?v=eVRxrYw7gGc

Intro:
Am, Am


Am
Do te doja qe sonte flokt e tu
Dm           Am
te shtrihen mbi jastukun tim
Dm               Am
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
G          Am
nen driten e qiririt tim
Dm         Am
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
G          Am
nen driten e qiririt tim


Am    
Do te doja qe sonte t´kem pran vetes
Dm            Am
do te doja sonte t´jem me ty
Dm               Am
do te doja qe kjo nate pa fund te na takoj
G         Am
vetem mua..mua dhe ty
Dm                Am
do te doja qe kjo nate pa fund te na takoj
G         G    
vetem mua..mua dhe ty


Am.............................

Am     
Dhe do te doja cka s`do doja
Dm       Am
te bej sonte me ty
Dm                Am
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
G         Am
und te jem i pari njeri
Dm               Am
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
G         Am
und te jem i pari njeri


Am.............................

Am
Kur premieres i erdhi fundi
Dm          Am
dhe mengjesi filloj te agoj
Dm         Am
me puthe njeher ne faqe
G             Am
me the "kete nate kurr s´do ta harroj"
Dm         Am
me puthe njeher ne faqe
G             Am
me the "kete nate kurr s´do ta harroj"Am
me vjen mire qe ma besove
Dm        Am
kete gje kaq me rendesi
Dm        Am
qe nga sonte me mua e dashura ime
G            Am
ti hyre ne boten me plot dashuri
Dm           Am
qe nga sonte me mua e dashura ime
G        G
ti hyre ne boten me plot dashuri

Am...............................

Am
Do te doja cka s`do doja
Dm       Am
te bej sonte me ty
Dm       Am
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
G        Am
und te jem i pari njeri
Dm               Am
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
G         Am
und te jem i pari njeri


n'strofen e fundit ka repeticion, njekeni me vesh.
Please rate this tab:
x1.0