Ritfolk - Me Ty Kaq Prane tab

Chords
Transpose
tab by : Angie
www.albania.com
---------------------------------------------------

Kenga : Me ty kaq prane
Autori: Altin Goci


Kitara e pare luan akorde me zbarre,kurse kitara e dyte ka CAPO ne perden e peste.
CAPO eshte nje objekt qe bllokon te gjithe telat ne 1 perde te caktuar.Kush nuk e
di le ta mesoje.Pra nese ke kitaren me CAPO ne perdrn e 5-te kur ti i bie 1 teli pa
bllokuar asnje tel me gisht i bie sikur ti biesh telit ne perden e 5-te.Ok?Kjo sjell
qe akordt qe luhen ne kitaren me CAPO mos jene njesoj:

Kitara e pake ka kto akorde:
C :X35553
G :355433
Am:577555
F :133211

Kitara e dyte te njejtat akorde po me CAPO ne perden 5:
C :320033
G :XX0232
Am:022000
F :X32010


C G Am F(Intro)

C G Am F
Mbi vargje yjesh enderoj,si do te vish ngadale.
C G Am F
Mbi vale bregu me sdo lag,me vaj kte nate.

C G Am F
Sa shum gjera s'te kam thene,si vdekjen kam takuar.
C G Am F
Toke e kam ndjer aq praneme ty ne duar.

C G Am F
Kujtimet letrat me si kam,vec puthje edhe syte.
C G Am F
Te tjerat une ty ti kam dhene.

C G Am F
Tani me duhet thjesht te vij,te te vendos mbi mal.
C G Am F
Me copza guresh te krijoj,me mijra fjale.

C G Am F C G Am F
Ti je je me ty kaq pran,si hene mes yjesh vjen.
C G Am F C G Am F
Ti je je deshir dhe zjarr,me pritjen buzet djeg,buzet djeg.

(Solo) Akordet e njejta


C G Am F
Mbi vargje yjesh enderoj,si do te vish ngadale.
C G Am F
Mbi vale bregu me sdo lag,me vaj kte nate.

C G Am F 
Kujtimet prapin loza bashk,me ty deshirat shpreh.
C G Am F
Dhe ngroh me zjarr une trupin tend.

C G Am F
Dhe hije prapa me sdo vine as djellin qe se pame.
C G Am F
Me rreze drite te krijoi dhe te te fal!

C G Am F C G Am F
Ti je je me ty kaq pran,si hene mes yjesh vjen.
C G Am F C G Am F
Ti je je deshir dhe zjarr,me pritjen buzet djeg,buzet djeg. uuuuu...

(Solo) Akordet e njejta

C G Am F 
Kujtimet prapin loza bashk,me ty deshirat shpreh.
C G Am F
Dhe ngroh me zjarr une trupin tend.

C G Am F
Dhe hije prapa me sdo vine as djellin qe se pame.
C G Am F
Me rreze drite te krijoi dhe te te fal!


C G Am F C G Am F
Ti je je me ty kaq pran,si hene mes yjesh vjen.
C G Am F C G Am F
Ti je je deshir dhe zjarr,me pritjen buzet djeg,buzet djeg.


(outro)

Pune te mbare dhe kenaqesi nga une Engjelli
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z