Alban Skenderaj – Jete chords

Chords:
Transpose:
[Intro]
G#m   E   B   F#
G#m   E   F#  F#


[Verse]
G#m EStepen buzet, dridhet zeri
B F#Fjalet po me lidhen nyje ne fyt
G#m ENuk e besoja une i mjeri
B F#qe per cdo fillim gjithmone ka nje fund
G#m EDhe prita, dhe mbolla
B F#nje farez qe nuk do mbinte kurre
G#m EI mposhtur deshmova
B F#Lirine e saaaj ..
[Chorus]
E F#Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
D#m G#mNuk ka minute qe nuk dua te vdes
E F#Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
D#m G#mJo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
E F#Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
D#m G#mNuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
E F#Nuk ka muaj, nuk ka stine
D#mNuk ka vit jo, shekull, JETE
G#m E B F# G#m E F# F# [Verse]
G#m EMendja ime arratiset
B F#neper vendet qe nuk shkela me ty
G#m EZemra si nje ore kurdiset
B F#dhe ndalon sa here qe ti s’je aty
G#m EJam lodhur nga vetja
B F#Jam lodhur nga kjo dreq agoni
G#m EJam vyshkur nga etja
B F#per syte e saaaj..
[Chorus]
E F#Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
D#m G#mNuk ka minute qe nuk dua te vdes
E F#Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
D#m G#mJo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
E F#Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
D#m G#mNuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
E F#Nuk ka muaj, nuk ka stine
D#mNuk ka vit jo, shekull, JETE
Please rate this tab:
x1.0