Irkenc Hyka – Mama chords

Chords:
Transpose:
[Chorus]
Bbm Gb Aj mama,
Ab Fmkur qesh ajo nata ndriçon.
Bbm G Ab Fm mama aj aj aj je.
Bbm GbAj mama,
Ab Fmshikimi saj boten ndalon
Bbm Gb Ab Fmmama aj aj aj je.
[Verse 1]
Bbm GbSa here e lavderoj
Ab Fmajo fjalen kurre nuk ma beson
Bbm Gbka frike t'me doje
Abs'jam njelloj (me tjeret s'jam njelloj)
Bbm GbMe arome
Ab Fm Bbmajo parajsen mu ma sjell ne dorë
Gb Abuhuuu uhuu
BmZemren ma ke marre
Gb Abti je drita qe me zgjon
Fmdielli per ty xhelozon.
Bbm Gb AbTrendafil me arome
FmZemren ma ke marre
Bbm Gb Abti je drita qe me zgjon
Fm Bbmdielli per ty xhelozon.
Gb AbTrendafil me arome
[Chorus]
Bbm Gb Aj mama,
Ab Fmkur qesh ajo nata ndriçon.
Bbm G Ab Fm mama aj aj aj je.
Bbm GbAj mama,
Ab Fmshikimi saj boten ndalon
Bbm Gb Ab Fmmama aj aj aj je.
[Solo] Bbm Gb Ab Fm x4 [Verse 2]
Gb Ab FmMe thote "Mu afro dua te dehem ne puthjet e tua".
Bbm Gb Abe fort ti me shtrengo (dhe kurr mos me lesho)
Bbm GbMe arome
Ab Fm Bbmajo parajsen mu ma sjell ne dore,
Gb Abuhuuu huhuuhu
BbmZemren ma ke marre
Gb Abti je drita qe me zgjon
Fm Bbmdielli per ty xhelozon.
Gb AbTrendafil me arome
Fm BbmZemren ma ke marre
Gb Abti je drita qe me zgjon
Fm Bbmdielli per ty xhelozon.
Ab BbmTrendafil me arome
[Chorus]
Bbm Gb Aj mama,
Ab Fmkur qesh ajo nata ndriçon.
Bbm G Ab Fm mama aj aj aj jeee.
Bbm GbAj mama,
Ab Fmshikimi saj boten ndalon
Bbm Gb Ab Fmmama aj aj aj jeeee.
[Outro] Bbm Gb Ab Fm x4
Please rate this tab:
x1.0