Ritfolk - Drejt Fatit Tim tab

tab by : Angie

Drejt fatit tim - RITFOLK 


Dm---C------Dm
O merrmė o fllad 
--------------------C---------Dm
dhe si njė gjethe lėshomė ti larg 
O lėrmė trishtim 
mė ler tė endem drejt fatit tim 
Dm---------------C---Dm
Makina ecėn me shpejtėsi
Dm-------------C------Dm 
plepat lėmon i ėmbli fllad 
Dm-----------------C--------Dm
Drejt horizontit nxitoj unė tani
Dm--------------------C----Dm 
ku me thėrret shpirti im endacak 

Fotografia e nėnės nė xhep 
dhe njė cigare e shtypur aty 
O nėnė po iki diku atje tej 
Do te mėsohem tė rroj dhe pa ty 

O merrmė o fllad 
dhe si njė gjethe lėshomė ti larg 
O lėrmė trishtim 
mė ler tė endem drejt fatit tim 
Gm--------------
Kjo vesė e hėnės
Dm ---------------- Dm-Am-Dm-Am-Dm-Am-Dm--C-Dm
sytė po mi lag, mi laaaag 

Kjo hėnė e vogėl sa pika e vesės 
tė tjerė qytete ndriēon kėtė natė 
rrugė e panjohur ėshtė liria 
ku mė thėrret shpirti im endacak 

Nė ēdo qytet ku unė do ndaloj 
vec i panjohur dua tė jem 
njė kalimtar pa lidhje me turmėn 
dua qetėsi, ēdo lidhje mė tremb 

O merrmė o fllad 
dhe si njė gjethe lėshomė ti larg 
O lėrmė trishtim 
mė ler tė endem drejt fatit tim 

Kjo vesė e hėnės 
sytė po mi lag, m'i laaaag. 

O merrmė o fllad 
dhe si njė gjethe lėshomė ti larg 
O lėrmė trishtim 
mė ler tė endem drejt fatit tim 


ju kerkoj ndjese nese ka ndonje gabim
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z