Ritfolk - Deshire Dhe Heshtje tab

      
By:MANDIBULA1983@YAHOO.COM

Ritfolk – Deshire dhe Heshtje Dm         Bb
Tej dritares ėshtė ngrohtė 
C         F 
njerėz janė ulur nė tavolina 
Bb          F
qyteti nis e del prej vetes 
C        Am   Dm  C
nė rrugė bredhin klube e makina 

Dm               Bb 
Nuk ėshtė e thėnė tė jem krejt i vetėm 
C                F
s'ėshtė e thėnė tė jem as vet' i dytė 
Bb               F 
me miq tė rastit po mė mbushėt nata 
C      Am        Dm  C
njė vėnd do gjej ku tė ēlodh sytė 

(refren) 
Dm           Bb
Kam ftohtė e s'tė shoh pranė 
Bb
mendoj, mendoj se si 
Gm            A
avujt e ngrohtė tė frymės sime 
A           Bb 
si zogj tė bardhė e tė vėrbuar 
C      Dm C 
mbėrrijnė tek ti. 

Dm           Bb 
Nė ėndėrr vijnė e qetė kėndojnė 
Bb        
e unė, me syte pak mbyllur rri 
Gm           A
kokėn ngre lart, dėgjoj ngadalė 
A              Bb
kėngėn e hėnės tė brishtė si zanė 
C    Dm C
qė solle ti…
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z