Kenge Shqip - Ma Leht Pa Dhimbje chords

Highlighted       Show chord diagrams
http://www.youtube.com/watch?v=wNCMDZ4grR4
Ma leht pa dhimbje - Asgje sikur dielli


Intro :

e|------------------------------------------------------------|
B|-0---1--0---1-0--0---1---------0---1--0---1-0--0---1--------|
G|---2------2--------2------1------2------2--------2----------|
D|------------------------4----------------------------4-2----|
A|------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------|


             Am B7
A thu eshte ma leht pa dhimbje
          Em
A thu ma bukur pa lote
          Am B7           Em
A thu ti ke me u kthye dhe prap me qene na te dy
          Am B7          Em
A thu eshte fati i tille thuej gjithmone me vujtje
           Am B7            Em
A thu´e ti do t´me kthehesh dhe prap me qene na te dy


Intro

            Am B7
Ndoshta t´atille e kam fatin
           Em
Ndoshta gjithmone me vujtje
               Am B7
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
            Em
Edhe kjo ngjan ne kete jete


         Am B7
Cdo gje kalon ne jete
             Em C
At´her dhe dielli kur te lind
               Am B7
Mbas diellit prap shi do te kete
            E
keshtu eshte ne te vertete


            Am B7
Ndoshta t´atille e kam fatin
           Em
Ndoshta gjithmone me vujtje
               Am B7
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
            Em
Edhe kjo ngjan ne kete jete


         Am B7
Cdo gje kalon ne jete
             Em C
At´her dhe dielli kur te lind
               Am B7
Mbas diellit prap shi do te kete
            E
keshtu eshte ne te vertete


Intro

            Am B7
Ndoshta me asht fati i tille
           Em
Ndoshta gjithmone me vujtje
               Am B7
Ndoshta ti kurre s'ke me u kthye
Tap to rate this tab
 
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z