Kenge Shqip – Kur Te Jesh Merzitur Shume chords

Chords:
Transpose:
Kur te jesh merzitur shume - Ardit Gjebrea 
Muzika : Ardit Gjebrea 
Teksti : Dritero Agolli 
Akordet i pershtaten versionit te kenges ne filmin "Rrethimi i vogel" 
http://www.youtube.com/watch?v=XFLdYKawA40

AmKetu sdo jem do jem larguar
ENe toke I tretur si te tjeret
E7Ne kafenene e preferuar
AmNuk do me shohin kamarieret
ADhe neper udhet ku kam ecur
A7 Dm/F DmSdo ndihet kolla ime e thate
E7Mbi varrin tim do te rrije I heshtur
AmNje qipariz si murg I ngrate
ATi do trishtohesh atehere
A7 Dm/F DmSe sdo me kesh ne dhome te gjalle
E7Dhe kur ne xham te fryje ere
AmDo qash me eren dalengadale
(refreni)
E7Por kur te jesh merzitur shume
Dm AmNe raft te librave kerkome
Am/G C DmAty do jem I fshehur une
G7 CNe ndonje fjale a ndonje shkronje
E7Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dm AmDhe un do te zbres do tvi prane teje
Am/G C DmTi si dikur me mall do qeshesh
G7 CSi nje blerim pas nje rekeje.
E7Por une do zbres
Do vij pas teje
AmDo vij....
Please rate this tab:
x1.0